Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Notre Dame Secondary School Track & Field and Cross Country - Burlington, Ontario
you RUN the place
2333 Headon Forest Dr, Burlington, Ontario, L7M 3X6, Canada
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
News
Write News
RSS Feed
Folders
2009 - (3 articles)
2010 - (5 articles)
2011 - (7 articles)
2012 - (8 articles)
2013 - (8 articles)
2014 - (4 articles)
2015 - (1 articles)
Featured
0
Misc News
4
All
4
2014 Live Results - OFSAA Cross Country Championships
Nov 1st 2014, 9:14am
2014 Results - OFSAA South Regional Track Championships
May 28th 2014, 8:33pm
2014 Results - Irish Track Invitational
May 13th 2014, 6:29pm
2014 Results - Mark Graham Memorial
May 9th 2014, 9:48pm
Search
2014 Results - Irish Track Invitational
Published by
RunnerSpace.com/HighSchool
May 13th 2014, 6:29pm
Comments
Attached Documents
Complete Results
Posted 05/14/2014 (766 downloads)
Irish Track Invitational
- May 13, 2014
Notre Dame Catholic Secondary School, 1375 Harwood Ave N, Burlington, ON, CA
Timing/Results by:
Harbour Timing Services - ON - Timing Company
« Filter Results by Team: »
Aldershot
Assumption - Burlington
Bishop P.F. Reding
Bishop Ryan
Bishop Tonnos
Blyth Academy
Burlington Central
Cardinal Newman - Stoney Creek
Cathedral
Christ the King
Corpus Christi
Frank Hayden Secondary School
Garth Webb
Georgetown
Holy Trinity - Oakville
Iroquois Ridge
Jean Vanier - Collingwood
Kings Christian
Lester B Pearson - Burlington
Living Hope Christian Academy
Nelson
Notre Dame - Burlington
Robert Bateman
St Ignatius of Loyola
St Jean de Brebeuf - Hamilton
St Mary's - Hamilton
St Thomas Aquinas - Oakville
Thomas A Blakelock
White Oaks
Men:
100m
|
1500m
|
300h
|
400h
|
4x100m
|
4x400m
|
Sprint Medley 8,2,2,4
|
Shot
|
LJ
Women:
100m
|
1500m
|
300h
|
400h
|
4x100m
|
4x400m
|
Sprint Medley 8,2,2,4
|
Shot
|
LJ
Mens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Creelman, Matt
Holy Trinity - O
11.58
nwi
8
2
Czach, Adam
Holy Trinity - O
11.90
nwi
9
3
VanBergen, Tohma
Robert Bateman
11.90
nwi
8
4
Rioux, Kyle
Garth Webb
12.09
nwi
3
5
Kokoski, Ian
St Jean de Brebe
12.17
nwi
9
6
Francis-Gray, Darius
Robert Bateman
12.38
nwi
7
7
Gransiuk, Alex
Robert Bateman
12.38
nwi
2
8
Lorraway, Nicholas
Iroquois Ridge
12.43
nwi
6
9
Fletcher, Jack
Notre Dame - Bur
12.56
nwi
11
10
Merritt, Eric
St Jean de Brebe
12.60
nwi
10
11
Giusto, Tristen
Cathedral
12.62
nwi
7
12
Cupido, Patrick
St Jean de Brebe
12.62
nwi
5
13
Vassos, Grant
Iroquois Ridge
12.64
nwi
7
14
Kwal, Ben
Holy Trinity - O
12.75
nwi
1
15
Ungaretti, Lucas Ayub
Burlington Centr
12.77
nwi
9
16
Miller, Jestin
Assumption - Bur
12.83
nwi
8
17
Wright, Matt
Corpus Christi
12.85
nwi
11
18
Hynes, Niall
Burlington Centr
12.86
nwi
10
19
Claxton, TJ
St Jean de Brebe
12.87
nwi
7
20
Kay, Jared
Notre Dame - Bur
12.90
nwi
7
21
Miller, Jack
Assumption - Bur
12.92
nwi
1
22
Harris, Deondray
Notre Dame - Bur
12.97
nwi
3
23
Fisher, Collin
Burlington Centr
13.01
nwi
11
24
Safar, Aidan
Blyth Academy
13.02
nwi
4
25
Matthews, Dylan
Thomas A Blakelo
13.14
nwi
5
26
Papalazarou, Austim
Bishop Ryan
13.22
nwi
5
27
Pinter, Jacob
Bishop Ryan
13.27
nwi
1
28
Titone, Aaron
Bishop Ryan
13.31
nwi
10
29
Flockhart, Brendan
St Jean de Brebe
13.34
nwi
2
30
Darby, Carlton
Corpus Christi
13.35
nwi
6
31
Reis, Travis
Robert Bateman
13.40
nwi
5
31
McNevin, Coleman
Thomas A Blakelo
13.40
nwi
11
33
Kalil, Chris
Aldershot
13.43
nwi
8
34
Alexe, Andrei
Bishop Ryan
13.47
nwi
4
35
Contin, Sebastian
Holy Trinity - O
13.49
nwi
6
36
Arif, Suhayb
Frank Hayden Sec
13.51
nwi
3
37
Bisto, Jake
Frank Hayden Sec
13.55
nwi
1
38
Shaw, Tyrese
Cathedral
13.57
nwi
4
39
McDonald, Matthew
Bishop Ryan
13.59
nwi
2
40
Flaherlty, Adrian
Holy Trinity - O
13.62
nwi
3
41
Shoeib, Ahmed
Frank Hayden Sec
13.62
nwi
8
42
Bonomo, Michael
Bishop Ryan
14.18
nwi
11
43
Gallant, Adam
Garth Webb
14.29
nwi
10
44
Soudalany, Tim
Cathedral
14.69
nwi
9
Mens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bowen, Joshua
Living Hope Chri
11.59
nwi
8
2
Smikle, Tyrell
Jean Vanier - Co
11.85
nwi
8
3
Inwood, Aaron
St Mary's - Hami
11.91
nwi
8
4
Busky, Phillip
St Mary's - Hami
12.17
nwi
9
5
Joseph, Isaiah
Cathedral
12.37
nwi
11
6
Ciraola-Brown, Jaxon
Cathedral
12.39
nwi
4
7
Bramwell, Zach
St Jean de Brebe
12.39
nwi
10
8
Vandergeeer, Josh
St Mary's - Hami
12.47
nwi
2
9
Zubyk, Damon
Robert Bateman
12.69
nwi
2
10
Nunez, Diego
Holy Trinity - O
12.79
nwi
9
11
Vandergreer, Connor
St Mary's - Hami
12.84
nwi
1
12
Verduyn, Michael
Nelson
12.85
nwi
4
13
Chang, Michael
Georgetown
12.86
nwi
8
14
Mattira, Kenneth
St Jean de Brebe
12.92
nwi
4
15
Leduc, Alex
Georgetown
12.93
nwi
1
16
Pontillo, Nicholas
Cardinal Newman
12.97
nwi
11
17
Peixe, Tony
Bishop P.F. Redi
12.98
nwi
3
18
Smith, Cail
Nelson
13.03
nwi
10
19
Ross, Nolan
Frank Hayden Sec
13.04
nwi
3
20
Glanville, Andrew
St Jean de Brebe
13.05
nwi
5
21
Elias, Matt
Nelson
13.07
nwi
5
22
Kian, Monjeji
Aldershot
13.14
nwi
4
23
Esemezie, Alex
Bishop P.F. Redi
13.17
nwi
5
24
Constantino, Luca
Notre Dame - Bur
13.17
nwi
3
25
Lawrence, Connor
Frank Hayden Sec
13.17
nwi
6
26
Johnson, Cooperston
Garth Webb
13.24
nwi
11
27
Gilliard, Jodelle
Bishop P.F. Redi
13.30
nwi
4
28
Turchet, Jack
St Ignatius of L
13.31
nwi
8
29
Blackburn, Hayden
Georgetown
13.36
nwi
2
30
Barton, Jordan
Notre Dame - Bur
13.41
nwi
9
31
Landman, Noah
Burlington Centr
13.43
nwi
3
32
Petrovic, Leo
St Jean de Brebe
13.51
nwi
6
32
Campagna, Jaeger
Burlington Centr
13.51
nwi
10
34
Mbai, Prosper
Cathedral
13.58
nwi
10
35
Thakker, Pranay
Frank Hayden Sec
13.63
nwi
4
36
Ferdinand, Dylan
Thomas A Blakelo
13.64
nwi
9
37
Bowen, Jonathon
Living Hope Chri
13.68
nwi
1
38
Antram, Michael
Thomas A Blakelo
13.69
nwi
7
39
Mareau, Anthony
St Ignatius of L
13.71
nwi
7
40
Azabi, Ziad
Cardinal Newman
13.75
nwi
7
41
Campbell, Tyler
Blyth Academy
13.78
nwi
11
42
Islam, Faizan
Jean Vanier - Co
13.78
nwi
1
43
Kotlinski, Jacob
St Ignatius of L
13.83
nwi
11
44
Villa, Jerard De
Bishop P.F. Redi
13.84
nwi
6
45
Cayenne, Adama
Frank Hayden Sec
13.87
nwi
11
46
Hunter, Travis
Georgetown
14.06
nwi
7
47
DeForest, Carter
Georgetown
14.06
nwi
5
48
Williams, Nathan
Christ the King
14.11
nwi
5
49
Salemi, Anthony
Bishop Ryan
14.29
nwi
2
50
Andrews, Colton Bennett
Assumption - Bur
14.35
nwi
10
51
Beattie, Eric
St Ignatius of L
14.37
nwi
2
52
Schnieder, Cole
Blyth Academy
14.54
nwi
3
Mens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Egert, Nathan
Nelson
11.31
nwi
1
2
Hopkins, Tyler
Nelson
11.35
nwi
13
3
Dodoo, Roland
St Thomas Aquina
11.50
nwi
10
4
Ellis, Will
Holy Trinity - O
11.55
nwi
9
6
Marks, Jacob
Notre Dame - Bur
11.83
nwi
10
7
Lopat, Bart
Bishop P.F. Redi
11.85
nwi
5
8
Palma, Dondre
Christ the King
11.86
nwi
12
9
Griffiths, Khaleel
Thomas A Blakelo
11.88
nwi
7
10
Brown, Braedon
Cathedral
12.10
nwi
9
11
Ihekwoaba, Andy
Cathedral
12.15
nwi
3
12
Dunning, Jacob
Notre Dame - Bur
12.21
nwi
6
13
Pettyjohn, Jordan
St Ignatius of L
12.28
nwi
1
14
Alcee, Akwasi
Bishop P.F. Redi
12.29
nwi
2
15
Nyirenda, Kuda
St Jean de Brebe
12.34
nwi
8
16
Brzell, Mike
Holy Trinity - O
12.36
nwi
8
17
Rooks, Daniel
Aldershot
12.41
nwi
13
18
Phillip, Kadeem
Holy Trinity - O
12.42
nwi
13
19
Mensah, Shamar
Cathedral
12.45
nwi
1
20
Harvey, Jamal
Cathedral
12.49
nwi
8
21
Paterson, Austin
Notre Dame - Bur
12.56
nwi
7
22
Collins, Kareem
Cathedral
12.59
nwi
13
23
MacLellan, Scott
Bishop Ryan
12.62
nwi
4
24
Devoe, Brent
Bishop P.F. Redi
12.63
nwi
6
25
Spence, Jake
Georgetown
12.69
nwi
9
26
Kere, Ian
St Jean de Brebe
12.71
nwi
5
27
Cartlidge, Jordan
Cathedral
12.71
nwi
4
28
Bryan, Joevanne
Jean Vanier - Co
12.72
nwi
9
29
Pereira, Keenan
Bishop P.F. Redi
12.74
nwi
3
30
Bryan, Jermaine
Jean Vanier - Co
12.81
nwi
11
31
Vecchioni, Alex
Cardinal Newman
12.83
nwi
2
32
Chorobik, Michal
Jean Vanier - Co
12.86
nwi
12
33
Miranda, Christian
St Ignatius of L
12.96
nwi
8
34
Olson, Cody
Corpus Christi
13.04
nwi
3
35
Hinds, Andrew
St Jean de Brebe
13.08
nwi
10
36
Hill, Eric
Cathedral
13.11
nwi
5
37
Dolegiowski, Michael
Bishop Ryan
13.16
nwi
1
38
Nguyen, Kenny
St Ignatius of L
13.17
nwi
11
39
Park, Andy
St Ignatius of L
13.18
nwi
4
40
Boardman, Matt
Georgetown
13.28
nwi
11
41
Shatilla, Colby
Blyth Academy
13.29
nwi
5
42
Sobocan, Jeremy
Bishop Ryan
13.30
nwi
2
43
Ferriera, Marco
Cathedral
13.35
nwi
11
44
Webley, Romario
Cathedral
13.45
nwi
12
45
Sitas, Anthony
St Thomas Aquina
13.51
nwi
9
46
Smith, Stephan
Cathedral
13.55
nwi
2
47
Navaid, Fahad
Jean Vanier - Co
13.85
nwi
7
48
Mai, Kevin
St Ignatius of L
13.94
nwi
13
49
Clark, Jordan
Georgetown
14.00
nwi
10
50
Fuller, Ben
Iroquois Ridge
14.33
nwi
3
51
Crichlow, Caleb
Thomas A Blakelo
14.55
nwi
3
52
Kim, Jason
St Ignatius of L
14.63
nwi
9
53
Amaning, Mills
Corpus Christi
15.08
nwi
1
Mens 1500m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Suvansky, Adam
Bishop Ryan
4:32.05
1
2
Hicks, Connor
Thomas A Blakelo
4:39.10
1
3
Villella, Adam
Cardinal Newman
4:50.80
1
5
Thompson, Nick
Aldershot
4:55.77
1
6
Salamun, Michael
Bishop P.F. Redi
4:57.30
1
7
VanBergen, Kai
Robert Bateman
4:59.35
1
8
Sinclair, James
St Mary's - Hami
5:06.43
1
9
Sanchez, Daniel
Bishop Ryan
5:07.33
1
10
Howson, Josh
Georgetown
5:08.14
1
11
Aleong, Ethan
Bishop P.F. Redi
5:10.16
1
12
Caldwell, Spencer
Lester B Pearson
5:10.52
1
13
Fornasari, Christian
St Ignatius of L
5:11.31
1
14
Glasek, Jacob
Holy Trinity - O
5:16.14
1
15
Dodaro, Michael
Iroquois Ridge
5:16.30
1
16
Merry, Thomas
Frank Hayden Sec
5:35.16
1
17
Barber, Josiah
Living Hope Chri
5:45.54
1
Mens 1500m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
MacGregor, Callum
Jean Vanier - Co
4:25.21
1
2
Donnelly, Liam
St Mary's - Hami
4:26.50
1
3
Poloni, David
Frank Hayden Sec
4:32.06
1
4
Nunez, Diego
Holy Trinity - O
4:49.98
1
5
Scott, Robert
Garth Webb
4:50.27
1
6
Glas, Sean Vander
Georgetown
4:58.11
1
7
Burgess, Justin
Thomas A Blakelo
4:58.77
1
8
Britt, Noah
St Jean de Brebe
4:59.90
1
9
Cooke, James
Frank Hayden Sec
5:01.54
1
10
Zammit, Kyle
Bishop P.F. Redi
5:04.42
1
11
Manecuta, Alex
Thomas A Blakelo
5:09.77
1
12
Terry, Carson
Thomas A Blakelo
5:12.41
1
13
Swenor, Riley
Georgetown
5:13.72
1
14
Sanchez, Sebastian
St Ignatius of L
5:18.99
1
15
McGuire, Brayden
Georgetown
5:21.30
1
16
Baldwin, Ryan
Georgetown
5:22.02
1
17
Mackay, Gavin
Garth Webb
5:23.65
1
18
Ngo, Josh Tan
Jean Vanier - Co
5:50.77
1
19
Fernandez, Kyle
Cathedral
5:51.88
1
20
Card, Riley
Frank Hayden Sec
5:56.80
1
21
McDonald, Aiden
Georgetown
6:15.72
1
Mens 1500m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Preisner, Ben
Bishop P.F. Redi
4:06.16
1
2
Knebel, Matt
Georgetown
4:21.35
1
3
Sault, Michael
Lester B Pearson
4:37.42
1
4
Barran, Mitchell
Thomas A Blakelo
4:39.36
2
5
Grimmick, Eric
Nelson
4:41.66
1
6
Gimon, Adrian
Notre Dame - Bur
4:42.28
1
7
Tweedle, Adam
Cardinal Newman
4:43.83
1
8
Stochl, Mark
St Ignatius of L
4:47.11
1
9
Ball, Alex
Robert Bateman
4:50.84
1
10
Ribeau, Filipe
Assumption - Bur
4:56.48
2
11
Dennett, Kyle
Thomas A Blakelo
5:00.45
2
12
Cole, Williamson
Robert Bateman
5:04.16
1
13
Radford, Cammeron
Blyth Academy
5:05.15
1
14
Enright, Ben
St Mary's - Hami
5:10.55
2
15
Wilson, Dalton
Robert Bateman
5:14.67
2
16
Sousa, Jeremy
Cathedral
5:15.91
2
17
Moll, Brigham
Burlington Centr
5:16.26
1
18
Lemieux, Isiah
Bishop P.F. Redi
5:18.32
2
19
Marcantonio, Tyler
Notre Dame - Bur
5:22.50
1
20
Nairn, Cameron
St Ignatius of L
5:29.39
2
21
Ayala, Oscar
Cathedral
6:01.04
2
22
Cho, Luke
St Ignatius of L
6:31.63
2
23
Navaid, Fahad
Jean Vanier - Co
6:34.49
2
Mens 300m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cupido, Patrick
St Jean de Brebe
43.80
1
2
Nash, Justin
St Jean de Brebe
46.49
2
3
Mahoney, Stephen
Holy Trinity - O
47.20
2
4
Claxton, TJ
St Jean de Brebe
47.72
1
5
McDonald, Matthew
Bishop Ryan
48.44
3
6
Harris, Deondray
Notre Dame - Bur
48.58
3
7
Pinter, Jacob
Bishop Ryan
48.64
2
8
Maclean, Ethan
Assumption - Bur
49.41
1
9
Merritt, Eric
St Jean de Brebe
49.88
2
10
Reis, Travis
Robert Bateman
51.42
1
11
Gallagher, Ryan
St Jean de Brebe
52.15
3
Mens 300m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Krebs, Stephen
St Jean de Brebe
47.22
1
2
Burgess, Justin
Thomas A Blakelo
49.60
2
3
Young, Thomas
Notre Dame - Bur
49.80
2
4
Carey, Andrew
Burlington Centr
50.06
1
5
Constantino, Luca
Notre Dame - Bur
51.28
2
6
Mattira, Kenneth
St Jean de Brebe
52.42
1
7
Salemi, Anthony
Bishop Ryan
54.14
1
Mens 400m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Korol, Ryan
Notre Dame - Bur
1:04.02
2
2
Park, Andy
St Ignatius of L
1:05.13
1
3
Challis, Aidan
Thomas A Blakelo
1:05.59
1
4
Stochl, Mark
St Ignatius of L
1:07.32
2
5
Peixe, Alex
Bishop P.F. Redi
1:07.68
1
Mens 4x100m Relay Junior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
St Jean de Brebe
46.91
2
2
Relay Team
Holy Trinity - O
47.01
2
3
Relay Team
Robert Bateman
47.67
1
4
Relay Team
Assumption - Bur
48.90
2
5
Relay Team
Bishop P.F. Redi
50.04
1
6
Relay Team
Burlington Centr
50.12
2
7
Relay Team
Notre Dame - Bur
50.96
1
8
Relay Team
Bishop Ryan
51.65
1
9
Relay Team
Cathedral
52.49
1
10
Relay Team
Burlington Centr
53.29
1
--
Relay Team
Frank Hayden Sec
DQ
2
Mens 4x100m Relay Midget
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Kings Christian
47.42
2
2
Relay Team
St Mary's - Hami
48.31
2
3
Relay Team
Cathedral
48.36
2
4
Relay Team
St Jean de Brebe
50.76
1
5
Relay Team
Jean Vanier - Co
51.79
1
6
Relay Team
Georgetown
52.93
2
7
Relay Team
Frank Hayden Sec
53.01
1
8
Relay Team
Thomas A Blakelo
54.30
2
9
Relay Team
St Ignatius of L
55.36
1
10
Relay Team
Garth Webb
55.51
1
11
Relay Team
Georgetown
57.35
1
Mens 4x100m Relay Senior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Nelson
43.91
2
2
Relay Team
Cathedral
45.87
1
3
Relay Team
Bishop P.F. Redi
47.89
2
4
Relay Team
Bishop Ryan
49.72
1
5
Relay Team
Jean Vanier - Co
50.31
1
6
Relay Team
Georgetown
50.35
2
7
Relay Team
Georgetown
51.25
1
8
Relay Team
Cathedral
51.46
2
9
Relay Team
St Ignatius of L
54.52
2
--
Relay Team
Corpus Christi
DQ
1
--
Relay Team
Notre Dame - Bur
DQ
2
--
Relay Team
Kings Christian
DQ
1
Mens 4x400m Relay Senior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Bishop Ryan
4:03.33
1
2
Relay Team
Notre Dame - Bur
4:09.59
1
3
Relay Team
Georgetown
4:17.93
1
Mens Sprint Medley 8,2,2,4 Junior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
St Mary's - Hami
3:58.73
1
2
Relay Team
Bishop Ryan
4:06.03
1
3
Relay Team
Frank Hayden Sec
4:09.21
1
4
Relay Team
Bishop P.F. Redi
4:19.69
1
5
Relay Team
St Jean de Brebe
4:21.88
1
6
Relay Team
Assumption - Bur
4:22.27
1
7
Relay Team
Cathedral
4:28.37
1
8
Relay Team
St Ignatius of L
4:29.21
1
9
Relay Team
Notre Dame - Bur
4:30.65
1
10
Relay Team
Garth Webb
4:33.12
1
Mens Sprint Medley 8,2,2,4 Senior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Bishop P.F. Redi
3:47.36
1
2
Relay Team
Georgetown
4:04.77
1
3
Relay Team
Robert Bateman
4:11.15
1
4
Relay Team
Notre Dame - Bur
4:12.27
1
5
Relay Team
St Ignatius of L
4:13.28
1
6
Relay Team
Aldershot
4:18.60
1
7
Relay Team
Living Hope Chri
4:19.28
1
8
Relay Team
Nelson
4:29.85
1
9
Relay Team
Georgetown
4:42.28
1
Mens Shot Put Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Madruga, Cameron
Thomas A Blakelo
14.64m
(48'0.25)
1
2
Diberardo, John
St Jean de Brebe
12.96m
(42'6)
1
3
Fisher, Collin
Burlington Centr
12.16m
(39'10.5)
1
4
Sherstein, Daniil
Bishop P.F. Redi
12.13m
(39'9.5)
1
5
Theune, Max
Thomas A Blakelo
12.00m
(39'4.25)
1
6
Murphy, Patrick
Assumption - Bur
11.91m
(39'0.75)
1
7
Carr, Justin
Burlington Centr
11.69m
(38'4)
1
8
Gallagher, Ryan
St Jean de Brebe
10.90m
(35'9)
1
9
Brathwaite, Jordan
Bishop P.F. Redi
10.86m
(35'7.5)
1
10
Tusin, Max
Assumption - Bur
10.80m
(35'5)
1
11
Ouellette, Ben
Notre Dame - Bur
10.23m
(33'6.75)
1
12
Finch, Jim
Frank Hayden Sec
10.04m
(32'11.25)
1
13
Book, Spencer
Burlington Centr
9.63m
(31'7)
1
14
Miller, Jack
Assumption - Bur
9.58m
(31'5)
1
15
Umpeller, Andrew
St Mary's - Hami
9.24m
(30'3.75)
1
16
Lazaro, Alvin
Bishop P.F. Redi
9.11m
(29'10.5)
1
17
Nathan, Hopper
Burlington Centr
8.74m
(28'8)
1
18
Simpson, Liam
St Jean de Brebe
8.32m
(27'3.5)
1
Mens Shot Put Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Mansilla, John
St Jean de Brebe
11.51m
(37'9)
1
2
Verduyn, Michael
Nelson
11.16m
(36'7.25)
1
3
Ferdinand, Dylan
Thomas A Blakelo
10.71m
(35'1.5)
1
4
Alfano, Jake
St Jean de Brebe
10.23m
(33'6.75)
1
5
Landman, Noah
Burlington Centr
10.16m
(33'4)
1
6
McGuire, Brayden
Georgetown
9.54m
(31'3.5)
1
7
Petrovic, Leo
St Jean de Brebe
9.50m
(31'2)
1
8
Walczak, Jake
St Jean de Brebe
9.47m
(31'0.75)
1
9
Brewster, Mitchell
Georgetown
9.31m
(30'6.5)
1
10
Kotlinski, Jacob
St Ignatius of L
9.23m
(30'3.25)
1
11
Sooriya, Ujash
Georgetown
9.21m
(30'2.5)
1
12
Sideris, Kyle
Georgetown
8.80m
(28'10.25)
1
13
Laxton, Ben
Georgetown
7.36m
(24'1.75)
1
Mens Shot Put Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Smith, Stephan
Cathedral
14.35m
(47'0.75)
1
2
Easter, Adam
Notre Dame - Bur
11.72m
(38'5.25)
1
3
McClellan, Lucas
Christ the King
11.04m
(36'2.5)
1
4
Marty, Burwell
Georgetown
10.80m
(35'5)
1
5
Nichols, Garrison
Bishop Ryan
10.23m
(33'6.75)
1
6
Spence, Jake
Georgetown
9.53m
(31'3)
1
7
Pfeffer, Dillon
St Jean de Brebe
9.42m
(30'10.75)
1
8
Crichlow, Caleb
Thomas A Blakelo
9.02m
(29'7)
1
9
DeLuca, Alfredo
St Jean de Brebe
8.56m
(28'1)
1
10
Barrett, Chad
St Jean de Brebe
8.52m
(27'11.25)
1
11
Langley, Kevin
Georgetown
8.19m
(26'10.25)
1
12
Irving, Sean
Jean Vanier - Co
7.85m
(25'9)
1
--
Kiss, David
Blyth Academy
FOUL
(--)
1
--
Eskander, Andrew
Nelson
FOUL
(--)
1
Mens Long Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Howson, Josh
Georgetown
5.28m
(17'3.75)
nwi
1
2
Hynes, Niall
Burlington Centr
5.22m
(17'1.5)
nwi
1
3
Darby, Carlton
Corpus Christi
4.51m
(14'9.5)
nwi
1
4
Bacquain, Ben
Burlington Centr
4.47m
(14'7.75)
nwi
1
4
Ungaretti, Lucas Ayub
Burlington Centr
4.47m
(14'7.75)
nwi
1
6
Wright, Matt
Corpus Christi
4.28m
(14'0.5)
nwi
1
7
Carr, Justin
Burlington Centr
4.17m
(13'8)
nwi
1
Mens Long Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Busky, Phillip
St Mary's - Hami
5.43m
(17'9.75)
nwi
1
2
Leduc, Alex
Georgetown
5.24m
(17'2.25)
nwi
1
3
Mcgregor, Cam
Blyth Academy
5.08m
(16'8)
nwi
1
4
Torun, Cem
White Oaks
4.73m
(15'6)
nwi
1
5
Azabi, Ziad
Cardinal Newman
3.96m
(12'11.75)
nwi
1
6
Pontillo, Nicholas
Cardinal Newman
3.50m
(11'5.75)
nwi
1
7
Laxton, Ben
Georgetown
2.81m
(9'2.5)
nwi
1
Mens Long Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Wheelers, Owen
White Oaks
5.97m
(19'7)
nwi
1
2
Ross, Oliver
Georgetown
5.92m
(19'5)
nwi
1
3
Clarke, Thompson
Nelson
5.83m
(19'1.5)
nwi
1
4
Egert, Nathan
Nelson
5.77m
(18'11)
nwi
1
5
Brown, Braedon
Cathedral
5.64m
(18'6)
nwi
1
6
Brzell, Mike
Holy Trinity - O
5.64m
(18'6)
nwi
1
7
Lister, Warren
Iroquois Ridge
5.41m
(17'8.75)
nwi
1
8
Turchet, Jack
St Ignatius of L
5.33m
(17'5.75)
nwi
1
9
Huynh, Daniel
Iroquois Ridge
5.29m
(17'4.25)
nwi
1
10
Mensah, Shamar
Cathedral
5.12m
(16'9.5)
nwi
1
11
Collins, Kareem
Cathedral
5.01m
(16'5)
nwi
1
12
Wanless, Ben
Georgetown
4.94m
(16'2.25)
nwi
1
13
Ferriera, Marco
Cathedral
4.85m
(15'10.75)
nwi
1
14
Irving, Sean
Jean Vanier - Co
4.74m
(15'6.5)
nwi
1
15
Boparai, Arjin
Thomas A Blakelo
4.70m
(15'5)
nwi
1
16
Dohne, Brody
Aldershot
4.56m
(14'11.5)
nwi
1
17
Hughes, Daniel
Iroquois Ridge
4.49m
(14'8.75)
nwi
1
18
Lobo, Jeffrey
Christ the King
4.44m
(14'6.75)
nwi
1
19
Amaning, Mills
Corpus Christi
4.32m
(14'2)
nwi
1
20
Lasek, Daniel
St Jean de Brebe
3.90m
(12'9.5)
nwi
1
21
Boardman, Matt
Georgetown
3.00m
(9'10)
nwi
1
--
Barrett, Chad
St Jean de Brebe
FOUL
(--)
nwi
1
--
Cao, Matthew
Iroquois Ridge
FOUL
(--)
nwi
1
--
Clark, Jordan
Georgetown
FOUL
(--)
nwi
1
Womens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Armstrong, Zaria
Thomas A Blakelo
12.97
nwi
8
2
Bovel, Halle
St Mary's - Hami
13.29
nwi
15
3
Baker, Roshanna
Garth Webb
13.43
nwi
10
4
Bailey, Magee
Assumption - Bur
13.50
nwi
15
5
Ademidun, Kitan
Bishop P.F. Redi
13.58
nwi
13
6
Campagna, Dray
Burlington Centr
13.81
nwi
10
7
Norris, Lakiesha
Jean Vanier - Co
13.89
nwi
8
8
Eichenberg, Aiden
Assumption - Bur
13.95
nwi
9
9
Lazaruk, Monique
Holy Trinity - O
14.00
nwi
11
10
Mersiadis-Carrie, Ariell
Georgetown
14.05
nwi
8
11
Chan, Allison
Garth Webb
14.15
nwi
2
12
Montgomery, Victoria
Georgetown
14.26
nwi
11
13
Stolzer, Elexa
Garth Webb
14.38
nwi
4
14
Didiano, Kate
St Thomas Aquina
14.45
nwi
15
15
Ampah, Pamela
St Jean de Brebe
14.48
nwi
14
16
Klunder, Deandra
Bishop Ryan
14.51
nwi
13
17
Perin, Rachel
St Jean de Brebe
14.55
nwi
12
18
Cimdamore, Nicole
Bishop Ryan
14.56
nwi
2
19
Cholewa, Nicole
Notre Dame - Bur
14.60
nwi
10
20
Gordan, Kellian
Corpus Christi
14.63
nwi
3
21
Barca, Rachel
Holy Trinity - O
14.65
nwi
3
22
Workentin, Cailigh
Notre Dame - Bur
14.73
nwi
11
23
Walker, Zariah
Georgetown
14.89
nwi
6
24
Bobb, Jinelle
Jean Vanier - Co
14.91
nwi
1
25
Dixon, Chelsea
Bishop P.F. Redi
14.94
nwi
12
26
Martin, Amber
Notre Dame - Bur
14.95
nwi
8
27
Shirafard, Sara
Cardinal Newman
15.10
nwi
13
28
Waite, Miranda
St Jean de Brebe
15.17
nwi
4
29
Anastas, Quinn
Robert Bateman
15.18
nwi
7
30
Ventura, Elsa
Cardinal Newman
15.20
nwi
12
31
Baker, Emily
Bishop Ryan
15.21
nwi
14
32
Cochrane, Jamie
Georgetown
15.33
nwi
7
33
Gellizeau, Kemisha
Cathedral
15.37
nwi
4
34
Bruinenberg, Katie
St Jean de Brebe
15.38
nwi
2
35
Haynes, Olivia
Iroquois Ridge
15.41
nwi
4
36
Tuck, Cassey
Notre Dame - Bur
15.41
nwi
1
37
Fiorillo, Emily
Corpus Christi
15.44
nwi
9
38
Beraldo-Turner, Kayla
Corpus Christi
15.47
nwi
10
39
Hinds, Haley
Frank Hayden Sec
15.64
nwi
14
40
Petrovic, Lora
Bishop Ryan
15.75
nwi
9
41
Arbelaez, Carla
Corpus Christi
15.78
nwi
14
42
Uggenti, Vanessa
Cardinal Newman
16.03
nwi
6
43
Kulinski, Julia
St Ignatius of L
16.09
nwi
1
44
Enison, Kyanna
St Mary's - Hami
16.28
nwi
7
45
Antonecchia, Brianne
St Jean de Brebe
17.03
nwi
13
46
Publicover, Lauren
Notre Dame - Bur
17.13
nwi
15
47
Chianta, Alicia
Jean Vanier - Co
17.41
nwi
6
Womens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
McLean, Taja
Thomas A Blakelo
13.38
nwi
11
2
Town, Jessica
Nelson
13.63
nwi
1
3
Atteb, Angelique Lundanz
Cardinal Newman
13.68
nwi
7
4
Maltais, Emma
Nelson
13.74
nwi
6
5
Hamilin, Julia
St Thomas Aquina
13.76
nwi
10
6
Raithby, Aimee
Burlington Centr
13.87
nwi
14
7
Gormley, Claire
Christ the King
14.02
nwi
16
8
Thompson, Sarah
Bishop Ryan
14.03
nwi
4
9
Bugash, Phoebe
Cathedral
14.07
nwi
4
10
Ellis, Laura
Nelson
14.17
nwi
2
11
Morielli, Amanda
St Thomas Aquina
14.21
nwi
17
12
Vassell, Rachelle
Jean Vanier - Co
14.29
nwi
17
13
Criminisi, Alyssa
Cathedral
14.29
nwi
16
15
Ryan, Shanise
Frank Hayden Sec
14.33
nwi
4
16
DeWilde, Rebecca
Bishop Ryan
14.35
nwi
15
17
Swenor, Madeline
Georgetown
14.40
nwi
17
18
Meilach, Jaclyn
Georgetown
14.44
nwi
10
19
Shaw, Jade
Lester B Pearson
14.51
nwi
13
20
Williams, Adrianna
Garth Webb
14.51
nwi
5
21
Verboom, Alex
Bishop Ryan
14.53
nwi
7
22
Lauzon, Lydia
Aldershot
14.58
nwi
9
23
Eghobamien, Imade
Jean Vanier - Co
14.59
nwi
11
24
Fagbure, Tele
Jean Vanier - Co
14.59
nwi
10
25
Claxton, Trioana
St Jean de Brebe
14.60
nwi
6
26
Mayer, Nicole
St Jean de Brebe
14.62
nwi
16
27
Martin, Kaylee
Bishop Ryan
14.65
nwi
1
28
Hack, Krista
Georgetown
14.68
nwi
11
29
Morrison, Amber
Iroquois Ridge
14.71
nwi
8
30
Schmidt, Hannah
Thomas A Blakelo
14.73
nwi
10
31
Gonzalez, Stephany
Cardinal Newman
14.75
nwi
5
32
Mandic, Jana
Garth Webb
14.78
nwi
9
33
Rideout, Victoria
Garth Webb
14.82
nwi
6
34
Kells, Alex
Frank Hayden Sec
14.88
nwi
9
35
Pecyna, Lindsay
St Jean de Brebe
14.96
nwi
11
36
Dirkson, Gillian
Garth Webb
15.00
nwi
7
37
Adjei, Heather
St Jean de Brebe
15.00
nwi
9
38
Lusterio, Thalia
St Ignatius of L
15.05
nwi
8
39
Baird, Cassandra
St Jean de Brebe
15.06
nwi
2
40
Kersley, Kaitlyn
Bishop Ryan
15.08
nwi
2
41
Harrison, Kelly
Aldershot
15.09
nwi
7
42
Pecyna, Angela
St Jean de Brebe
15.12
nwi
1
42
Hashimato, Helena
Bishop Ryan
15.12
nwi
13
44
Duggan, Julia
Christ the King
15.13
nwi
1
45
Bonomo, Alida
Cardinal Newman
15.14
nwi
14
46
Martin, Danielle
Notre Dame - Bur
15.14
nwi
17
47
Pancucci, Victoria
Bishop Ryan
15.16
nwi
12
48
Ceci, Kate
St Jean de Brebe
15.16
nwi
13
49
Swinhoe, Victoria
Iroquois Ridge
15.19
nwi
10
50
Rodney, Tia
Frank Hayden Sec
15.22
nwi
13
51
Henderson, Kimmy
Georgetown
15.24
nwi
8
52
Page, Delleana
Cathedral
15.24
nwi
5
53
Wicklund, Rebecca
Robert Bateman
15.24
nwi
18
54
Mielczarek, Natalia
St Jean de Brebe
15.30
nwi
15
55
Elsammak, Hana
Iroquois Ridge
15.33
nwi
5
56
McCabe, Sarah
Thomas A Blakelo
15.35
nwi
17
58
El-Tabari, Tala
Garth Webb
15.36
nwi
16
59
Ajibowu, Sofiat
Jean Vanier - Co
15.39
nwi
3
60
Hoang, Titi
Thomas A Blakelo
15.54
nwi
3
61
Hughes, McKenna
Notre Dame - Bur
15.64
nwi
3
62
Shapira, Emily
Lester B Pearson
15.68
nwi
6
63
Young, Leanne
Notre Dame - Bur
15.80
nwi
18
64
Marwaha, Anish
Garth Webb
16.07
nwi
15
65
Won, Jinny
Notre Dame - Bur
16.22
nwi
8
66
Gabert, Jazzmine
Garth Webb
16.34
nwi
18
67
Medvedyuk, Julia
Garth Webb
16.35
nwi
1
68
Rotsaert, Izzy
Aldershot
16.37
nwi
12
69
Sangha, Surina
Iroquois Ridge
16.41
nwi
15
70
Diaz, Karla
Bishop Ryan
16.41
nwi
18
71
Rumsey, Jessy
Lester B Pearson
16.42
nwi
4
72
Azevedo, Victoria
Iroquois Ridge
16.48
nwi
12
73
Bailey, Maddie
Assumption - Bur
16.99
nwi
11
74
Kabika, Nyota
St Ignatius of L
17.27
nwi
17
75
Perry, Mackenzie
Bishop Ryan
17.36
nwi
5
76
Stapleton, Maya
Aldershot
17.58
nwi
14
77
Dabbs, Natasha
Lester B Pearson
18.02
nwi
7
78
Moreno, Yuri
Bishop Ryan
18.30
nwi
9
Womens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Simpson, Savannah
Bishop Tonnos
12.83
nwi
8
2
Samuels, Bryanna
Iroquois Ridge
13.10
nwi
8
3
Rock, Lauren
Georgetown
13.20
nwi
3
4
Orr-Campbell, Chante
Burlington Centr
13.34
nwi
9
5
Bolliger, Erika
Iroquois Ridge
13.36
nwi
2
6
Wakeford, Emily
Nelson
13.40
nwi
5
7
Davis, Brianna
St Thomas Aquina
13.43
nwi
2
8
Abakar, Amoney
Cathedral
13.57
nwi
10
9
Iqbal, Asima
Iroquois Ridge
13.63
nwi
4
10
Foster, Kelly
St Mary's - Hami
13.64
nwi
2
11
Davidson, Kristen
St Jean de Brebe
13.71
nwi
4
12
Prescott, Khrista
Holy Trinity - O
13.74
nwi
9
13
Kabamba, Ketsia
Cathedral
13.85
nwi
5
14
Gathoth, Nya
Cathedral
13.89
nwi
7
15
Francis, Jasmine
Bishop Ryan
13.95
nwi
6
16
Rice, Meaghan
St Mary's - Hami
14.01
nwi
2
17
Rahal, Arielle
Christ the King
14.03
nwi
2
18
McNeil, Tiffany
Holy Trinity - O
14.05
nwi
7
19
DeWilde, Maria
Bishop Ryan
14.14
nwi
9
20
Blagojevic, Christina
Iroquois Ridge
14.17
nwi
3
21
Ditoro, Marissa
Jean Vanier - Co
14.19
nwi
2
22
Silano, Vanessa
St Thomas Aquina
14.26
nwi
4
23
Ohanlon, Dayna
St Ignatius of L
14.32
nwi
3
24
LeHong, Zoe
Notre Dame - Bur
14.54
nwi
3
25
Lamb, Karley
Cathedral
14.56
nwi
5
27
Taylor, Alves
Christ the King
14.61
nwi
6
28
Eisener, Jill
St Mary's - Hami
14.65
nwi
3
29
Luzny, Natalie
Corpus Christi
14.81
nwi
7
30
Bodley, Surayya
Corpus Christi
15.15
nwi
10
31
Ayoo, Helen
Cathedral
15.19
nwi
8
32
Pallarca, Jackie
St Ignatius of L
15.73
nwi
8
33
Parkinson, Tristan
Corpus Christi
16.10
nwi
6
34
Gordan, Maika
Corpus Christi
16.30
nwi
4
35
Yan, Harriet
Iroquois Ridge
16.36
nwi
9
Womens 1500m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hewitt, Mikayla
St Mary's - Hami
5:21.09
1
2
Cooke, Sam
Frank Hayden Sec
5:26.75
1
3
Zbogar, Katja
Holy Trinity - O
5:34.63
1
4
Ilic, Marija
Frank Hayden Sec
5:39.00
1
5
Stanbridge, Lauren
Robert Bateman
5:41.01
1
6
Day, Gillian
Iroquois Ridge
5:44.97
1
7
Chan, Allison
Garth Webb
5:47.82
1
8
Shelley, Brooklyn
Georgetown
5:51.03
1
9
Granda, Valeria
Holy Trinity - O
5:52.97
1
10
Campanelli, Chiarra
Assumption - Bur
6:03.82
1
11
Fenwick, Shannon
Iroquois Ridge
6:05.99
1
12
Mesa, Maria
Jean Vanier - Co
6:08.95
1
13
Johnston, Jessi
Frank Hayden Sec
6:14.01
1
14
Merino, Melissa
Bishop Ryan
6:41.06
1
Womens 1500m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sippel, Meghan
Georgetown
5:04.15
1
2
Mazza, Marlena
Cardinal Newman
5:07.19
1
3
Sippel, Allison
Georgetown
5:29.53
1
4
Butani, Nikki
Kings Christian
5:38.72
1
5
McKenna, Julia
Bishop P.F. Redi
5:43.13
1
6
Gray, Mikaela
St Thomas Aquina
5:52.96
1
7
Lysak, Danielle
St Ignatius of L
5:56.84
1
8
Holmes, Allie
Corpus Christi
6:10.67
1
9
Domet, Veronica
Cathedral
6:24.64
1
10
Lin, Kelly
Iroquois Ridge
6:33.49
1
Womens 1500m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Oneill, Bridget
St Ignatius of L
4:41.58
1
2
Mawhinney, Erin
Notre Dame - Bur
4:52.20
1
3
Duncan, Tegan
Holy Trinity - O
5:25.14
1
4
Ratcliffe, Alex
St Ignatius of L
5:31.91
1
5
Emma, Mitchell
Robert Bateman
5:39.01
1
6
Diianni, Julia
Iroquois Ridge
5:50.24
1
7
Paterson, Charlotte
Thomas A Blakelo
5:54.66
1
8
MacDonald, Megan
Iroquois Ridge
6:08.73
1
9
Ditoro, Marissa
Jean Vanier - Co
6:15.41
1
10
Barrios-Barrera, Shaeley
Cathedral
6:21.80
1
Womens 300m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Giannone, Molly
St Mary's - Hami
51.31
1
2
Gallant, Kristin
Bishop P.F. Redi
51.33
2
3
Drennan, Connie
Thomas A Blakelo
53.17
2
4
Broome, Mikayla
Bishop Ryan
53.69
3
5
Williams, Adrianna
Garth Webb
55.43
1
6
Ward, Christina
St Ignatius of L
56.59
3
7
Mayer, Nicole
St Jean de Brebe
57.33
2
8
El-Tabari, Tala
Garth Webb
58.48
1
9
Mielczarek, Natalia
St Jean de Brebe
58.92
3
10
Chorobik, Karolina
Jean Vanier - Co
1:01.56
1
11
Baird, Cassandra
St Jean de Brebe
1:02.88
3
12
Won, Jinny
Notre Dame - Bur
1:03.88
2
Womens 400m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Radoslav, Taysia
Cardinal Newman
1:02.47
2
2
Sanchez, Pamela
St Ignatius of L
1:10.91
2
3
Stricelj, Caroline
Thomas A Blakelo
1:11.85
1
4
Eisener, Jill
St Mary's - Hami
1:13.99
2
5
Duncan, Tegan
Holy Trinity - O
1:15.56
1
6
Dane, Riley
Iroquois Ridge
1:19.08
1
7
Scandlon, Christina
Holy Trinity - O
1:22.02
2
8
Reed, Madison
St Jean de Brebe
1:29.58
1
Womens 4x100m Relay Junior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Thomas A Blakelo
51.29
1
2
Relay Team
Burlington Centr
54.39
1
3
Relay Team
Bishop P.F. Redi
55.54
3
4
Relay Team
Garth Webb
55.55
1
5
Relay Team
St Jean de Brebe
56.21
3
6
Relay Team
Assumption - Bur
56.80
1
7
Relay Team
Bishop Ryan
56.83
1
8
Relay Team
Notre Dame - Bur
58.07
2
9
Relay Team
Frank Hayden Sec
58.22
2
10
Relay Team
Jean Vanier - Co
58.50
3
11
Relay Team
Corpus Christi
59.28
1
12
Relay Team
Iroquois Ridge
59.32
2
--
Relay Team
Georgetown
DQ
2
Womens 4x100m Relay Midget
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Nelson
53.04
2
2
Relay Team
Garth Webb
55.89
2
3
Relay Team
St Jean de Brebe
56.23
3
4
Relay Team
Thomas A Blakelo
56.80
3
5
Relay Team
Frank Hayden Sec
56.94
1
6
Relay Team
Georgetown
56.95
1
7
Relay Team
Bishop Ryan
56.95
1
8
Relay Team
Cathedral
57.42
2
9
Relay Team
St Jean de Brebe
57.82
1
10
Relay Team
Christ the King
58.10
2
11
Relay Team
Iroquois Ridge
59.13
2
12
Relay Team
Garth Webb
1:00.15
3
13
Relay Team
Aldershot
1:00.55
3
14
Relay Team
Bishop Ryan
1:00.57
1
15
Relay Team
Assumption - Bur
1:01.20
4
16
Relay Team
Lester B Pearson
1:02.05
4
17
Relay Team
Bishop P.F. Redi
1:02.48
3
18
Relay Team
St Ignatius of L
1:04.20
2
19
Relay Team
Frank Hayden Sec
1:04.84
1
--
Relay Team
Notre Dame - Bur
DNF
3
Womens 4x100m Relay Senior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Iroquois Ridge
52.02
2
2
Relay Team
Cathedral
52.74
2
3
Relay Team
Holy Trinity - O
52.76
2
4
Relay Team
Nelson
53.29
1
5
Relay Team
St Mary's - Hami
53.33
2
6
Relay Team
Kings Christian
55.24
1
7
Relay Team
St Thomas Aquina
55.66
1
8
Relay Team
Jean Vanier - Co
57.64
1
9
Relay Team
Cathedral
1:01.73
2
Womens 4x400m Relay Senior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
St Ignatius of L
4:18.31
1
2
Relay Team
Nelson
4:29.56
1
3
Relay Team
Georgetown
4:51.64
1
Womens Sprint Medley 8,2,2,4 Junior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
St Mary's - Hami
4:36.03
1
2
Relay Team
Nelson
4:54.10
1
3
Relay Team
St Jean de Brebe
5:01.03
1
4
Relay Team
Frank Hayden Sec
5:01.62
1
5
Relay Team
Lester B Pearson
5:11.26
1
6
Relay Team
Garth Webb
5:12.34
1
7
Relay Team
St Thomas Aquina
5:12.45
1
8
Relay Team
Cardinal Newman
5:13.06
1
9
Relay Team
Frank Hayden Sec
5:36.46
1
10
Relay Team
Frank Hayden Sec
5:47.02
1
11
Relay Team
Lester B Pearson
6:25.60
1
Womens Sprint Medley 8,2,2,4 Senior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
St Ignatius of L
4:24.97
1
2
Relay Team
Notre Dame - Bur
4:38.63
1
3
Relay Team
Holy Trinity - O
4:51.35
1
4
Relay Team
Garth Webb
4:54.67
1
5
Relay Team
Georgetown
4:55.98
1
6
Relay Team
Georgetown
5:01.35
1
7
Relay Team
Bishop Ryan
5:03.95
1
8
Relay Team
Holy Trinity - O
5:05.17
1
Womens Shot Put Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cupido, Annie
St Jean de Brebe
7.74m
(25'4.5)
1
2
Brushett, Cailin
Iroquois Ridge
7.55m
(24'9)
1
3
Smith, Michaela
Notre Dame - Bur
7.09m
(23'3)
1
4
Macfarlane, Bel
St Ignatius of L
6.93m
(22'8.75)
1
5
Mersiadis-Carrie, Ariell
Georgetown
6.78m
(22'2.75)
1
6
Venman, Shannon
Burlington Centr
6.48m
(21'3)
1
7
Nicoletti, Amanda
Bishop Ryan
6.42m
(21'0.75)
1
8
Dimitroff, Serena
Assumption - Bur
6.34m
(20'9.5)
1
9
Geier, Alisha
Frank Hayden Sec
6.14m
(20'1.5)
1
10
Liszek, Izabella
St Jean de Brebe
5.93m
(19'5.25)
1
11
Song-Chambers, Sabrina
Burlington Centr
5.74m
(18'9.75)
1
12
Kaminski, Nicole
Georgetown
5.71m
(18'8.75)
1
13
Thomson, Jane
Frank Hayden Sec
5.67m
(18'7)
1
14
Montgomery, Victoria
Georgetown
5.66m
(18'6.75)
1
15
Chianta, Alicia
Jean Vanier - Co
4.86m
(15'11.25)
1
16
Bailey, Magee
Assumption - Bur
3.74m
(12'3)
1
Womens Shot Put Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Amponsah, Shelby
St Jean de Brebe
7.45m
(24'5.25)
1
2
Demerjian, Stephanie
St Jean de Brebe
6.50m
(21'3.75)
1
3
Ford, Tionna
Corpus Christi
6.47m
(21'2.5)
1
4
Kaan, Marlayna
White Oaks
6.04m
(19'9.75)
1
5
Adjei, Heather
St Jean de Brebe
5.93m
(19'5.25)
1
6
Ibrahim, Amal
White Oaks
5.85m
(19'2.25)
1
6
Ojo, Angela
St Jean de Brebe
5.85m
(19'2.25)
1
8
Miller, Rebecca
Assumption - Bur
5.68m
(18'7.5)
1
9
Sutton, Darby
Georgetown
5.63m
(18'5.5)
1
10
Ajibowu, Sofiat
Jean Vanier - Co
5.60m
(18'4.25)
1
Womens Shot Put Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rice, Meaghan
St Mary's - Hami
8.78m
(28'9.5)
1
2
Noonan, Cassidy
St Jean de Brebe
7.65m
(25'1)
1
3
Brent, Rachel
Georgetown
6.94m
(22'9)
1
4
MacNeil, Aimee
Iroquois Ridge
5.80m
(19'0.25)
1
Womens Long Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Burnell, K.C.
Georgetown
4.50m
(14'9)
nwi
1
2
Baker, Roshanna
Garth Webb
4.35m
(14'3.25)
nwi
1
3
Cochrane, Jamie
Georgetown
4.32m
(14'2)
nwi
1
4
Ademidun, Kitan
Bishop P.F. Redi
4.26m
(13'11.5)
nwi
1
5
Ventura, Elsa
Cardinal Newman
4.04m
(13'3)
nwi
1
6
Campagna, Dray
Burlington Centr
4.03m
(13'2.5)
nwi
1
7
Dietrich, Genevieve
Iroquois Ridge
3.93m
(12'10.5)
nwi
1
8
Adams, Victoria
Frank Hayden Sec
3.91m
(12'9.75)
nwi
1
9
Eichenberg, Aiden
Assumption - Bur
3.84m
(12'7)
nwi
1
10
Nagy, Anastasiya
Frank Hayden Sec
3.80m
(12'5.5)
nwi
1
11
Waite, Miranda
St Jean de Brebe
3.77m
(12'4.25)
nwi
1
12
Ampah, Pamela
St Jean de Brebe
3.74m
(12'3)
nwi
1
13
Jojy, Janet
Bishop P.F. Redi
3.72m
(12'2.25)
nwi
1
14
Panchevski, Antonia
Georgetown
3.71m
(12'2)
nwi
1
15
Kanczarek, Isabel
Assumption - Bur
3.66m
(12'0)
nwi
1
16
Song-Chambers, Sabrina
Burlington Centr
3.65m
(11'11.5)
nwi
1
17
Pasiecznik, Celina
Cardinal Newman
3.57m
(11'8.5)
nwi
1
18
Perin, Rachel
St Jean de Brebe
3.57m
(11'8.5)
nwi
1
19
Ostapovych, Catherine
Garth Webb
3.52m
(11'6.5)
nwi
1
20
Dudik, Rachel
Assumption - Bur
3.41m
(11'2.25)
nwi
1
21
Ross-King, Elle-Lee
Notre Dame - Bur
3.34m
(10'11.5)
nwi
1
22
Renzone, Carmela
Holy Trinity - O
3.33m
(10'11)
nwi
1
23
Nicoletti, Erica
Bishop Ryan
3.30m
(10'9.75)
nwi
1
24
Bruinenberg, Katie
St Jean de Brebe
2.83m
(9'3.25)
nwi
1
25
Macfarlane, Bel
St Ignatius of L
2.82m
(9'3)
nwi
1
26
Thomson, Jane
Frank Hayden Sec
2.77m
(9'1)
nwi
1
--
Peacock, Victoria
Burlington Centr
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Long Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Alilovic, Ivana
Christ the King
4.43m
(14'6.25)
nwi
1
2
Raithby, Aimee
Burlington Centr
4.35m
(14'3.25)
nwi
1
3
Alberts, Famke
Georgetown
4.10m
(13'5.25)
nwi
1
4
Jickling, Shannon
Christ the King
4.08m
(13'4.5)
nwi
1
5
Kaukinen, Kaley
Assumption - Bur
3.96m
(12'11.75)
nwi
1
6
Drennan, Connie
Thomas A Blakelo
3.94m
(12'11)
nwi
1
7
Lauzon, Lydia
Aldershot
3.92m
(12'10.25)
nwi
1
8
Gallant, Kristin
Bishop P.F. Redi
3.89m
(12'9)
nwi
1
9
Vassell, Rachelle
Jean Vanier - Co
3.81m
(12'6)
nwi
1
10
Fagbure, Tele
Jean Vanier - Co
3.78m
(12'4.75)
nwi
1
10
Mayer, Nicole
St Jean de Brebe
3.78m
(12'4.75)
nwi
1
12
Hoang, Titi
Thomas A Blakelo
3.73m
(12'2.75)
nwi
1
13
Lauryssen, Sarah
Christ the King
3.71m
(12'2)
nwi
1
14
Schmidt, Hannah
Thomas A Blakelo
3.67m
(12'0.25)
nwi
1
15
Harrison, Kelly
Aldershot
3.66m
(12'0)
nwi
1
16
Pecyna, Angela
St Jean de Brebe
3.64m
(11'11.25)
nwi
1
17
Price, Samantha
Bishop P.F. Redi
3.62m
(11'10.5)
nwi
1
18
Poulin, Samantha
Thomas A Blakelo
3.61m
(11'10)
nwi
1
19
Baird, Cassandra
St Jean de Brebe
3.60m
(11'9.5)
nwi
1
20
Martins, Danielle
Thomas A Blakelo
3.57m
(11'8.5)
nwi
1
21
Marwaha, Anish
Garth Webb
3.52m
(11'6.5)
nwi
1
22
Degroot, Alexandra
Nelson
3.50m
(11'5.75)
nwi
1
23
Kersley, Kaitlyn
Bishop Ryan
3.37m
(11'0.5)
nwi
1
24
Meilach, Jaclyn
Georgetown
3.34m
(10'11.5)
nwi
1
25
Norris, Meghan
Frank Hayden Sec
3.33m
(10'11)
nwi
1
26
Pancucci, Victoria
Bishop Ryan
3.20m
(10'5.75)
nwi
1
27
Hill, Rebbecca
White Oaks
3.18m
(10'5)
nwi
1
27
Ceci, Kate
St Jean de Brebe
3.18m
(10'5)
nwi
1
27
Miller, Rebecca
Assumption - Bur
3.18m
(10'5)
nwi
1
30
Hauwert, Felicity
Assumption - Bur
3.14m
(10'3.5)
nwi
1
31
Holmes, Allie
Corpus Christi
3.08m
(10'1.25)
nwi
1
32
Roberston, Juliana
Bishop Ryan
3.07m
(10'0.75)
nwi
1
33
Ojo, Angela
St Jean de Brebe
3.00m
(9'10)
nwi
1
34
Gabert, Jazzmine
Garth Webb
2.89m
(9'5.75)
nwi
1
35
Stapleton, Maya
Aldershot
2.87m
(9'4.75)
nwi
1
36
Young, Leanne
Notre Dame - Bur
2.74m
(8'11.75)
nwi
1
37
Wicklund, Rebecca
Robert Bateman
2.56m
(8'4.75)
nwi
1
38
Chorobik, Karolina
Jean Vanier - Co
2.45m
(8'0.25)
nwi
1
39
MacPherson, Laeyanndra
Bishop P.F. Redi
2.42m
(7'11.25)
nwi
1
--
Rotsaert, Izzy
Aldershot
FOUL
(--)
nwi
1
--
Claxton, Trioana
St Jean de Brebe
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Long Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Rice, Meaghan
St Mary's - Hami
4.82m
(15'9.75)
nwi
1
2
Dane, Riley
Iroquois Ridge
4.76m
(15'7.25)
nwi
1
3
Rock, Lauren
Georgetown
4.67m
(15'3.75)
nwi
1
4
Iqbal, Asima
Iroquois Ridge
4.42m
(14'6)
nwi
1
5
Dennington, Mackenzie
Nelson
4.37m
(14'4)
nwi
1
6
Long, Megan
Nelson
4.19m
(13'8.75)
nwi
1
7
Kirby, Lindsay
Christ the King
4.17m
(13'8)
nwi
1
8
Bodley, Surayya
Corpus Christi
4.05m
(13'3.25)
nwi
1
9
Hood, Heather
Nelson
3.92m
(12'10.25)
nwi
1
10
Bertusa, Sasha
Burlington Centr
3.76m
(12'4)
nwi
1
11
Mulveney, Jill
Nelson
3.71m
(12'2)
nwi
1
12
Parkinson, Tristan
Corpus Christi
3.51m
(11'6)
nwi
1
13
Scandlon, Christina
Holy Trinity - O
3.01m
(9'10.5)
nwi
1
14
Medford, Breanna
Jean Vanier - Co
2.92m
(9'6.75)
nwi
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#notre-dame
#irish-invitational
More news
2014 Results - OFSAA South Regional Track Championships
2014 Results - Mark Graham Memorial
4 shares:
Irish Track Invitational
,
Aldershot High School Track & Field and Cross Country - Burlington, Ontario
,
Assumption Secondary School Track & Field and Cross Country - Burlington, Ontario
,
Bishop Reding Secondary School Track and Field and Cross Country - Milton, Ontario
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Notre Dame Secondary School Track & Field and Cross Country - Burlington, Ontario
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2020
2
2015
4
1
2014
10
4
2013
5
8
2012
21
8
2011
35
7
2010
7
5
2009
3
Show 5 more
Hashtags
#notre-dame
#irish-invitational
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!